Search for LIMS content across all our Wiki Knowledge Bases.
Type a search term to find related articles by LIMS subject matter experts gathered from the most trusted and dynamic collaboration tools in the laboratory informatics industry.
Универзитет је основан 1754. као Краљевски колеџ повељом краљаЏорџа II као реакција на оснивање Принстонског колеџа.[12] Након Америчког рата за независност, Краљевски колеџ је накратко постао државна установа, а име му је промењено у Колумбија колеџ 1784. Универзитет данас ради под повељом из 1787. која је ставила установу под управу приватног одбора повереника, а 1896. године установи је промењено име у Универзитет Колумбија.[13] Исте године универзитетски кампус је пресељен из авеније Медисон на његову садашњу локацију у Морнингсајд Хајтсу, где заузима шест градских блокова, односно 13 ha.[14][15] Универзитет обухвата 20 факултета и повезан је са бројним установама, међу којима су Учитељски колеџ (који је академско одељење универзитета), Колеџ Барнард и Обједињени теолошки семинар, а има и заједнички студијски програм са Јеврејским теолошким семинаром Америке, као и Џулијард школом.[16]
Дискусије у вези са оснивањем колеџа у провинцији Њујорк започеле су већ 1704. године. У то време је пуковник Луис Морис писао је Друштву за ширење јеванђеља у страним деловима, мисионарском огранку Енглеске цркве, убеђујући друштво да је Њујорк идеална заједница у којој се може основати колеџ.[12] Међутим, тек након оснивања Колеџа у Њу Џерзију (преименованог у Принстон) преко реке Хадсон у држави Њу Џерзи, град Њујорк је озбиљно размишљао о оснивању колеџа.[12] Године 1746, генерална скупштина Њујорка донела је одлуку о прикупљању средстава за оснивање новог колеџа. Године 1751, скупштина је именовала комисију од десет становника Њујорка, од којих су седам били чланова Цркве Енглеске, да усмери средства прикупљена државном лутријом у корист оснивања колеџа.[40]
^Moore, Nathanal Fischer (1846). A Historical Sketch of Columbia. New York, New York: Columbia University Press. стр. 53—60.|access-date= захтева |url= (помоћ)
^N. D. Opdyke, et al., "Paleomagnetic study of Antarctic deep-sea cores," Science 154 349–357.
^Heirtzler, J. R., et al., „Marine magnetic anomalies, geomagnetic field reversals, and motions of the ocean floor and continents,”. Journal of Geophysical Research. 73: 2119—2136. 1968..
^Pitman, W. and M. Talwani, „Sea-floor spreading in the North Atlantic,”. GSA Bulletin. 83: 619—646. 1972..
^Keppel, Fredrick Paul (1914). Columbia. Oxford, England: Oxford University Press. стр. 26.
Литература
Moore, Nathanal Fischer (1846). A Historical Sketch of Columbia. New York, New York: Columbia University Press. стр. 53—60.|access-date= захтева |url= (помоћ)