Informatics Educational Institutions & Programs
Вікіпедія — енциклопедія, написана спільно її дописувачами. Принцип Вікі означає, що будь-хто, і Ви також, може редагувати будь-яку статтю просто зараз, негайно, досить натиснути кнопку , яка є вгорі кожної статті Вікіпедії.
Читання Вікіпедії
Вікіпедія містить великий обсяг інформації про все. Щоб перевірити це, досить вирушити на головну сторінку англійського розділу і переконатися в цьому, зробивши пошук англійською мовою або вибравши тему, яку Ви вважаєте цікавою. А що ж українська версія? Завдяки зусиллям численних учасників вона містить зараз 1 352 517 статей, велика частина яких є повноцінними енциклопедичними статтями. Велика кількість статей української Вікіпедії, за свідченням експертів[яких?], за розміром та якістю викладення матеріалу перевершили свої відповідники у таких відомих паперових енциклопедіях, як УРЕ, УСЕ, Велика радянська енциклопедія.
Українська Вікіпедія зараз стрімко розвивається. Але вона, безумовно, потребує ще інтенсивнішої праці дописувачів, ще більше редагувань для покращення своїх матеріалів, розширення галузей знань, що покриваються нею. За підсумками 2006 року[оновити], наш мовний розділ містить засадничі статті та розроблену структуру категорій з більшості галузей знань людства. Тепер увагу можна приділити безпосередньо дописуванню та покращенню статей з конкретних напрямів. Наприклад, зацікавлені користувачі розвивають такі теми як: Україна, Географія, Історія, Біологія, Хімія. Величезний обсяг роботи був здійснений, але процес покращення, як відомо, нескінченний.
Ознайомитися з прикладами найякісніших статей Української Вікіпедії Ви можете тут: Вибрані статті, Добрі статті.
Редагування
Якщо Ви вважаєте, що натрапили на статтю, яка не дотягує до якісної, чи містить недостовірні факти, Ви легко можете змінити в ній все, що вважаєте за необхідне. Вам не обов'язково бути професором з математики, щоб робити зміни у статті про тригонометричні функції. Роблячи корисні зміни, додаючи навіть кілька інформативних речень, Ви робите статтю ще кращою! Вибрані статті Української Вікіпедії корегуються одночасно кількома десятками дописувачів. Багато статей зазнавали змін сотні разів, і від того вони стають тільки кращими.
Вікіпедія — це яскравий приклад колективної праці людей, що потребують знань.
Редагувати сторінки Вікіпедії може кожен (!). Лише натисніть кнопку «редагувати» зверху будь-якої сторінки, для того, щоб внести необхідні, на Вашу думку, зміни. Вам не потрібен спеціальний дозвіл; для того, щоб редагувати сторінки, не треба навіть входити до системи.
Якщо Ви боїтесь змінювати статтю з якоїсь причини, Ви вільні висловити свою думку на відповідній сторінці обговорення. Наприклад, тут. Зазвичай, впродовж декількох днів, а можливо й годин, хтось із зацікавлених дописувачів прочитає Вашу думку, і зробить відповідні зміни у статті.
Найпростіший спосіб взяти участь у покращенні Української Вікіпедії — використовувати її, як будь-яку іншу енциклопедію, а коли знайдете помилку — навіть орфографічну чи звичайну описку — натисніть «редагувати» і виправте її. Сміливіше редагуйте сторінку, якщо бачите, що її можна покращити. Не надто переймайтесь, що можете зробити нові помилки, хтось виправить їх після Вас. Можливо, це видається Вам дещо дивним, але можете знайти пояснення, чому система все ще працює, на сторінці відповідей на критику. Українська Вікіпедія постійно поповнюється новими статтями і покращується такими ж людьми, як Ви. У цій енциклопедії Ви маєте змогу створити цілком нову статтю або додати щось нове до готових статей.
Правила і Поради
Ми дотримуємося декількох принципів, на які звертаємо Вашу увагу. Зокрема, політика нейтральної точки зору означає, що статті не повинні бути упереджені й мають містити різні погляди на предмет. Поза тим, будь ласка, не уникайте пояснень своїх правок в полі «Короткий опис», щоб допомогти іншим зрозуміти суть ваших змін.
Якщо Вам здається, що Ваші редагування були знищені або змінені, перевірте історію змін або супутню сторінку обговорень, щоб дізнатися про причини.
Всі доповнення до Вікіпедії розповсюджуються під GNU Free Documentation License (GFDL). І це гарантує, що Вікіпедія залишиться відкритою завжди. (Див. Авторське право)
Отримуйте задоволення! Отримуйте знання!
Бажаєте приєднатися?
Звісно, редагувати статті може будь-хто, але існують деякі переваги у зареєстрованих користувачів. Ви зможете вносити доповнення на регулярній основі. Для того, щоб приєднатися, потрібно створити свій профіль користувача, а потім увійти до спільноти. Після реєстрації профілю користувача Ви матимете доступ до особистих налаштувань, можливість відстежувати редагування обраних статей (Довідка:Список спостереження), перегляду свого внеску тощо. Також, після редагування сторінки замість IP-адреси буде відображатися посилання на Ваш профіль.
Дивіться також
Загальна інформація, правила та поради
- Про проєкт;
- Довідкова сторінка — допомога у редагуванні, як починати нову статтю тощо;
- Відповіді на запитання — запитуйте тут про Вікіпедію;
- Глосарій — список загальних термінів Вікіпедії;
- Правила і поради для дописувачів;
- Підручник зі стилю.
Детальніші поради
Спільнота Вікіпедії
- Зв'язатися з нами
- Wikipedians — список регулярних донорів, до яких можете долучитися і Ви, якщо забажаєте.