Cybersecurity and privacy risk assessment of point-of-care systems in healthcare: A use case approach

   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.
Infraraudonųjų spindulių artumo jutiklis

Artumo jutiklis (angl. proximity sensor, prox) – jutiklis, kuris gali aptikti objektų buvimą netoli jo be fizinio kontakto.

Artumo jutiklis dažnai skleidžia elektromagnetinį lauką ar elektromagnetinės radiacijos (dažniausiai infraraudonųjų spindulių) spindulį ir ieško pakitimų elektromagnetiniame lauke ar priima grįžtamąjį ryšį. Objektas, kurį aptinka artumo jutiklis, kartais vadinamas artumo jutiklio taikiniu (angl. proximity sensor's target). Pavyzdžiui, talpiniai artumo jutikliai ar fotoelektriniai jutikliai gali aptikti plastiką, o indukciniai artumo jutikliai aptinka metalą.

Išmaniojo telefono artumo jutiklis, sumontuotas ant plokštės. Vaizdas matomas iš vidaus, kai telefonas yra išardytas.

Artumo jutikliai įprastai yra patikimi ir gali ilgai veikti, nes neturi mechaninių dalių ir nebūna fizinio kontakto tarp jutiklio ir pajuntamo objekto.

Artumo jutikliai taip pat yra naudojami mašinos vibracijos stebėjimui, siekiant išmatuoti atstumo kitimą tarp veleno ir jo atraminio guolio. Šis jutiklis naudojamas didelėse garo turbinose, kompresoriuose, varikliuose.

Artumo jutiklis, nustatytas trumpam atstumui gali būti naudojamas jutikliniuose jungikliuose.

Naudojimas išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose

Galaxy J2 Prime išmaniojo telefono artumo jutiklis. Dabartiniuose telefonuose su OLED ekranu, šis jutiklis gali būti po ekranu – paprastai nematomas.

Artumo jutikliai dažnai naudojami išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose.[1] Kai „taikinys“ yra per nustatytą atstumą ar arčiau, įrenginio užrakinimo ekranas pasirodo ir įrenginys išjungia miego režimą. Po to artumo jutiklis šiek tiek laiko dar veikia, bet įrenginys ignoruoja jo siunčiamus signalus. Kiek vėliau jutiklis persijungia į miego režimą ir neberenka duomenų. Pavyzdžiui, kalbant telefonu, artumo jutikliai aptinka jutiklinio ekrano nuspaudimus netyčia, kai telefonas laikomas prie ausies.[2]

Šaltiniai

  1. „A guide for incorporating e-teaching of physics in a post-COVID world“. American Journal of Physics.
  2. „Proximity sensor on Android smartphones“. TheCodeArtist.