Type a search term to find related articles by LIMS subject matter experts gathered from the most trusted and dynamic collaboration tools in the laboratory informatics industry.
Nuorodiniai straipsniai (angliškoje Vikipedijoje vadinama disambiguation) reikalingi, kai vienas žodis (rašomas taip pat) turi keletą reikšmių, o jo reikšmės taip skiriasi, kad jų neįmanoma sujungti į vieną straipsnį. Tokie straipsniai žymimi {{disambig}}.
Popierinėse enciklopedijos tai nesukelia sunkumų, nes tokie straipsniai spausdinami vienas šalia kito. Elektroninėje enciklopedijoje straipsnių pavadinimai turi būti unikalūs, nes pavadinimai taip pat naudojami ir indeksavimui bei susiejimui su kitais straipsniais, todėl negali būti kelių straipsnių vienu pavadinimu.
Dėl to reikalingos tam tikros taisyklės, kaip turi būti įvardinami straipsniai ir kaip elgiamasi, kai tas pats žodis reiškia kelias sąvokas, kuriomis norima parašyti po straipsnį. Problema su vienodais straipsnių pavadinimais sprendžiama naudojant nuorodinius straipsnius.
Esminė taisyklė – jei žodis įvairiuose žodžių junginiuose turi tą pačią reikšmę, jam skiriamas vienas straipsnis. Jeigu žodis turi keletą iš esmės skirtingų reikšmių, turi būti rašomi keli straipsniai ir sudaromas nuorodinis straipsnis.
Jei svarstant, ar verta kurti nuorodinį straipsnį, kyla abejonių, verčiau sukurti nuorodinį straipsnį. Sukūrus nuorodinius straipsnius, lengviau automatizuotai aptikti ir ištaisyti klaidingas nuorodas.
Nuorodiniai straipsniai nėra skirti paaiškinti skirtingas žodžio reikšmes – tam skirti visi normalūs Vikipedijos straipsniai. Vikipedija nėra aiškinamasis žodynas.
Nuorodiniai straipsniai gali būti dviejų tipų:
Bendrąjį šabloną {{disambig}} vartokite tik tais atvejais, kai neegzistuoja konkretesnis nuorodinių straipsnių šablonas arba konkretesnis nuorodinio straipsnio šablonas ne pilnai atspindi nuorodinį straipsnį. (žr.)
Jei straipsnyje yra nuoroda į nuorodinį straipsnį, tai ją reikia patikslinti nukreipiant į konkretų nenuorodinį straipsnį.